"EBA CANLI SINIF"TA İLK HAFTA 150.000 DERS YAPILDI  

"EBA CANLI SINIF"TA İLK HAFTA 150.000 DERS YAPILDI

Ankara ve İstanbul'da pilot uygulamaları yapıldıktan sonra 13 Nisan'da LGS ve YKS hazırlığında olan tüm 8 ve 12'inci sınıf öğrencilerinin kullanımına açılan "EBA Canlı Sınıf" uygulamasında, ilk haftada yaklaşık 150.000 canlı ders yapıldı.

13 Nisan 2020 Pazartesi gününden itibaren Liselere Geçiş Sistemi (LGS) kapsamında merkezi sınava katılacak 8'inci sınıf öğrencileri ve Yükseköğretim Kurumları Sınavına (YKS) hazırlanan 12'nci sınıf öğrencilerinin kendi öğretmenleri ve sınıf arkadaşlarıyla çevrimiçi ders işledikleri "EBA Canlı Sınıf" uygulaması yoğun ilgi gördü. İlk haftada yaklaşık 150.000 canlı ders işlendi. 
 
Millî Eğitim Bakanlığı uzmanları, EBA Kontrol Merkezi'nde sistem performansının takibiyle daha fazla öğrenci ve öğretmene hizmet sunabilmek için kapasite artırma çalışmalarını sürekli devam ettiriyor. 
 
"EBA Canlı Sınıf" uygulamasında, öğretmenler kendi hazırladıkları materyalleri paylaşabiliyor, öğrenci ve öğretmenler arasında anlık etkileşim sağlanabiliyor. 
 
Öğrencileri, kendi sınıf arkadaşları ve öğretmenleriyle buluşturan "EBA Canlı Sınıf" uygulamasında dersler okul yöneticileri tarafından atanıyor ve belirlenen saatte öğrenciler sanki sınıf ortamındaymış gibi çevrimiçi ders işliyor. 
 
"EBA Canlı Sınıf" uygulamasının eba.gov.tr ve TRT EBA TV yayınları ile birlikte uzaktan eğitimin bütünleyici bir unsuru olduğunu belirten Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, kendisinin de geçtiğimiz günlerde 8 ve 12'nci sınıf öğrencileriyle birlikte iki derse katıldığını hatırlatarak, öğrenci ve öğretmenlerin sistemi pratik ve faydalı bulduğunu ilettiklerini ifade etti. Selçuk "Sadece 5 günde 150.00 canlı ders önemli bir rakam. Öğrenci ve öğretmenlerin yoğun ilgisi memnuniyet verici. Bundan sonraki süreçte "EBA Canlı Sınıf" uygulamasını kademeli olarak tüm sınıf seviyelerine yaygınlaştırmayı planlıyoruz." dedi. 
 
EBA Mobil Uygulaması 10 milyonun üzerinde indirildi
"EBA Canlı Sınıf" uygulamasıyla birlikte EBA'nın mobil uygulamasına da büyük ilgi var. Milli Eğitim Bakanı Ziya Selçuk, sosyal medya hesabından yaptığı paylaşımla EBA Mobil uygulamasının 10 milyonun üzerinde indirildiğini duyurdu. 
 
Bakan Selçuk mesajında şöyle dedi: "Eğitimde öngörülü olabilmek hedefindeydik. Çocuklar diledikleri her yerde eğitim alabilsin istemiş ve EBA'nın mobil uygulamasını yapmıştık. Sonra öngörülemeyen bir şey oldu ve uzaktan eğitime geçtik. Bu süreçte EBA mobil uygulaması 10 milyonun üzerinde indirildi."

MEB © - Tüm Hakları Saklıdır. Gizlilik, Kullanım ve Telif Hakları bildiriminde belirtilen kurallar çerçevesinde hizmet sunulmaktadır.